tel 0 216 540 10 73     mail bilgi@obus-target.com
twitter facebook header_sosyal1 Ziyaretçi Defteri
l Su Kaynaklarında Suyun Tedavisi ve Damacana Temizliği

Su Kaynaklarında Suyun Tedavisi ve Damacana Temizliği

TATLI SUYUN TEDAVİSİ İÇİN OKSİYON
Sistem Amerika başta olmak üzere bir çok ülkede su kaynaklarında damacana temizliğinde, kaynak suyuna iyonlarla bakır ilave edilmesinde, akar sulardan bakterisiz temiz su üretiminde, sitelerin depoladığı suyun tedavisinde, süs havuzlarında, yapay göletlerde bakterisiz su elde etmek için kullanılmaktadır. Cihazlarda suyun özelliklerine göre elektroliz işleminde kullanılmak için çeşitli elektrotlar vardır. Bu elektrotlar titanyum, platin, ruthenyum ve iridyum olmak üzere değişmektedir. Cihazlar suyun cinsine  göre klor, oksijen, yosun önleyici, topaklayıcı, çöktürücü ve parlatıcı üretirler.


ÜRETTİĞİMİZ SİSTEMLER VE KAPASİTE      
Cihazlar sahip olunan suyun tonajının, günlük kullanımına, suyun özelliklerine göre seçilir. Az veya çok su kullanımı, su kaynağı, fabrika, holding veya bir şehir suyu kapasitesi fark etmez. Önemli olan tedavi edilecek olan suyun miktarını bilmektir. OBÜS TARGET in ürettiği doğa dostu sistemler diğer donanımları ile kaynak sularını iyileştirmek için, suyun ihtiyacına göre ayrı modeller sunar.
 
CİHAZLAR SUYUN ÖZELLİĞİ VE KAPASİTESİNE GÖRE DEĞİŞKENDİR.                                        
- OBÜS TARGET elektronik dc voltaj otomatik kontrollü pano ve panonun kumanda ettiği başarıyla çalışan, komponentler. 
- Ölçülemeyecek kadar az enerji tüketimine sahip elektronik teknoloji.                                                                
- DC enerjinin miliamper akım ve düşük voltaj kontrolü.                                                                              
- Sadece su akış sırasında algılama ile haberleşip çalışan sistem.                                                                     
- Su akış haberini alıp kendini düzenleyen su yön valfi

TİTANYUM ve BAKIR ELEKTROTLAR
- Şeffaf boru üstünde montajlı oksijen&Bakır OBÜS TARGET Tatlı su  elektrotları. Oksijenle dezenfeksiyon yaparken, bakır elektrotlar ikinci darbeyle virüsleri öldürür ve statik elektrikle topaklar.                        
- Bir çift kendi kendini temizleyen bakır ve titanyum plaka elektrotlar. 
- Çok düşük DC akımla çalışır. 0,3-1 ppm arasında bakır iyonları üretir.  Bu iyonlar yavaş yavaş her saniye suya enjekte edilir.
- Suyun oksijen ihtiyacını üreten elektrotlar, ağır metallerin ve inorganik kimyasalların topaklanarak filtrede tutulmasını sağlar. Oksijen tesisat içinde krem vazifesi görür aynı zamanda korozyonu önler.                 
- DC enerjinin miliamper akım ve düşük voltaj kontrolü

OKSİJEN VE İYONİZER  HÜCRESİ
- Sadece su akış sırasında algılama ile haberleşip çalışan sistem.                                                                                    
- Su tonajına göre seçilen minimum 450 lik filtre.                                                                                                      
- Filtreler için 9 yıl ömürlü CAM MALZEME.                                                                                                                          
- Her sistem için özel nozul.                                                                                                                                               - - Ters yıkama için 6 yollu vana.

İSTEĞE GÖRE-OPSİYONLAR                                                                                                                                            
- Ters yıkama için,basınca duyarlı otomatik  6 yollu vana.                                                                                        
- Normalde kapalı konumlu, programlanır ve suyun debisini ölçer valf.                                                                              
- Su deposu ile iletişim sağlayan valf ve debi metre.                                                                                                         
- Suyun pH ve Alkalin değerlerini devamlı dengede tutan dijital sistem.                                                                  
- 2000 ile 6000 Litre temiz suyun depoya geçişinden sonra otomatik ters yıkama sistemi
- Klorin oluşmasını önlemek için, basınca duyarlı zaman ayarlı otomatik deşarj sistemi.                                           

OKSİJEN ÜRETİMİYLE SUYUN TEDAVİSİ
OKSİJEN JENARÖTÖRÜ. Bu bölüm kaynak olarak suyunuzu kullanır. Elektroliz yolu ile parçalanan H+02 olarak deponuzdaki suyu parçalar OKSİJEN ÜRETİR. Suyun içinde dezenfeksiyon işini tamamlar ve tekrar hidrojen ile birleşerek su olup özüne döner. Size doğal, saf, kokusu olmayan oksijeni bedava üretir. Çalışmaya başladığı andan itibaren yatırımınızı geri ödemeye başlar. Cihazın menü bölümünden seçerek istediğiniz ayarları yapmak parmaklarınızın ucundadır.

İYONİZASYON BULUŞU KİME AİTTİR VE TARİHÇESİ
Bizim ürettiğimiz sistemlerin hepsinin yanında  kullandığımız mutlak sistem.
İYONİZASYON sistemi NASA için 1969 yılında aya ilk astronotun inmesinden sonra uzay yolculuğu kapsamında özel olarak araştırılmış keşfedilmiş yüksek teknolojidir. Astronotların aya yolculuğunda mikropları öldürmek ve suyun arıtılmasını sağlamak için hedeflenmiştir. Üç hafta için planlanan bu yolculukta proje başarıyla uygulanmıştır. İYONİZER 1980 yılı başında NASA ya ait patentin düşmesi ile başta Amerika, Avusturya ve Avrupada OZON ve UV sistemlerine kıyasla, çok yoğun olarak %80 kullanımla ön sıraya geçti.

İYONİZASYON NEDİR?
Elektronik bakır, gümüş iyonizasyonu, suyu bakteri, virüs ve mikro organizmalardan temizlemek için kullanılan insan ve çevre sağlığına zararlı ve pahalı bir yöntem olan mikropları öldürmeye çalışan kimyasal çeşitlerinin tümüne alternatif olarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Çalışma şeklini şematik resimde gördüğünüz gibi sizlere sunduğumuz İYONİZER sistemde, cihazımız tarafından elektrolize edilen  bakır elektrotlar şeffaf boru içindedir. Her an izlenebilir.

Bakır iyonları su ile karışıma geçer ve suyla özleşir. Suyun içinde kalıcıdır. Kimya gibi uçucu değildir. Tatsız ve kokusuzdur. Bu özelliği ile bakterilerle devamlı savaş halindedir. Sıcaktan etkilenmez, bilakis daha hızlı bakterileri öldürmeye devam ederler. Damacanaya doldurulan su tüketilinceye kadar, oluşabilecek tüm bakterileri, virüsleri ve diğer mikro organizmalarla savaşmaya devam eder. Suyunuzun içinde var olan diğer elementlerin arasında bakır, bize yararlı bir element olduğu için suyunuzun kalitesini de arttırır. Sistem çalışmaya başladığı andan itibaren statik elektrikle ölen virüsleri bir araya toplar, tabir caizse kümeler ve filtrede tutulmalarını sağlar.Sağlık bakanlığı içme sularında bakır miktarını 1 ppm olarak kabul etmiştir.Suyun içinde0,2-0,3 ppm bakır iyonları olduğu taktirde sularda bakteri ve virüs olamaz.

BU SİSTEMİ NEDEN KULLANMALIYIZ
Cihazımızda iki sistem bir aradadır. Sistemde, elektrotlar şeffaf bir hücre içinde montajlıdır. Filtrelenen su tekrar hedefine akarken önce titanyum elektrotların üstünden geçer. Suyun içinde yaşayan bakteri ve virüsler bu noktada ilk darbeyi oksijen gazından alır. İYONİZER kısmında ise belli miktarda bakır iyonuna sahip su  bakteri ve virüslere ikinci ölümcül darbeyi vurur.İyonlar suyun içinde kalıcı olduğu için, suyunuz devamlı kontrol altında olur. Çünkü iyonlar kimyasallar gibi uçucu değildir. Su içinde kalıcıdır. Kimyasalların hepsinin ayrı ayrı vazifeleri olduğu halde, bakır iyonizer sisteminin başlıca üç ayrı vazifesi vardır. Bakterileri öldürmek, gözle görülemeyecek kadar bu küçük yaratıkların üremesini önleyip statik elektrikle binlercesini bir araya getirip topaklamak, filtrede tutulmasını sağlamak dolayısıyla koloniler oluşturmasını önlemek ve suya parlaklık vermektir. Kimyasalların hiç biri yalnız başına, tüm bakterileri, virüsleri, mikro organizmaları imha edemez, yetersiz kalır. Yosunlanma bu sebeble çok hızlı artar. Kimyasallar sıcaktan etkilenip gücünü kaybettiği halde, suya verilen iyonlar sıcakta daha etkili ve kalıcıdır. Damacanada veya su deponuzda veya sadece damacanalarınızı yıkamak için kullandığınız bölgedeki suya verilen oksijen ve iyonlar damacanaya dolan suyun en son damlasının bile içine karışır.Su tüketilene kadar, vazifesi olan bakteri ve virüsleri öldürme işlemine devam eder. Sağlık bakanlığımızın içme sularında dahi 1 ppm bakıra müsaade etmesi ise, aslında 1 ppm bakır miktarının insana yararlı olmasındandır. İyonizer sistemi yerine göre 0,2-0,3 ppm bakırı su içine karıştırdığı takdirde vazifesini başarıyla yapmış olur.
 
OKSİYON CİHAZI TATLI SULARDA SUYUN OKSİJENİNİ DENGELER VE OKSİJENLE HİJYEN SAĞLAR
DAMACANA YIKARKEN KULLANDIĞINIZ KİMYA VE DURULAMA SUYU VE SİSTEMİN KARŞILAŞTIRILMASI
Su nereden çıkarsa çıksın içindeki elementlerin miktarı, elementlerin farklılığı, sertliği, pH derecesi, sıcaklığı, alkalin derecesi, bulanıklığı, tuz oranı ve tadıyla, birbirinden çok ayrı sulardır. Arıtmalar ise, kaynakta belirli müşterek elemanların içindeki elementlerden geçerek küçük partikülleri tutmaya ve tat değiştirmeye odaklıdır. Son araştırmalarda çıkan en büyük problem suyun raf ömrüdür. Damacananın deterjanla yıkanması, ve doğal su ile durulanması asla çözüm değildir.Durulama zamanı içinde damacana verile su miktarı ne kadar olursa olsun deterjanı dışarı atamaz.Deterjanında hedef vazifesini yapması için belirli bir zamana ihtiyacı vardır.Yapılan tercihin ikiside yanlış olmaktadır.Daha uzun zaman bekleseniz üretim düşecektir,su kaybı olacaktır.Buna rağmen damacana içinde kalan kimya su içindeki diğer elementlerle birleştiğinde suda değişikliklere sebep olacaktır.Kısa ve yetersiz zaman verdiğinizde ise su tasarrufu yapacak anca kimya kalıntıları üzerine su dolduracaksınız. OKSİYON CİHAZI-SUYUN RAF ÖMRÜNÜ AYLARCA UZATIR.
 
SİSTEMİN KULLANIM NEDENİ VE FAYDALARI
- İnsan ve çevre sağlığı açısından hiçbir tehlikesi bulunmayan sistem.                                                  
- Dezenfeksiyon vazifesini, insan ve çevre sağlığı açısından son derece zararlı kimyasallar kullanmadan sağlar. 
- Dezenfeksiyon için ihtiyacını suyun kaynağından kendi suyunuzdan OKSİJEN üreterek yapar. 
- Oksijen üretirken statik elektrikle ölmüş mikro organizmaları topaklar ve cam filtrede tutar. 
- Çalışmaya başladığı andan itibaren yatırımınızı geri ödemeye başlar.                                              
- Herhangi bir bakım gerektirmez. Bakım için elemana ihtiyaç duymaz.                                                       
- Çok az su ile kalıcı hijyen sağlarsınız.                                                                                                           
- Kurulu düzeninize uyumludur. Kurulu hiç bir elemana zarar vermez, korozyonu önler.                   
- Tesisatta kullandığınız malzeme yüzeyinde krem vazifesi görür.                                             
- Tesisatınızı temiz tutar ve ömrünü uzatır.Paslanma ve çamurlanmayı önler.
- Ters yıkama yaptığınızda suyu bahçenize verebilirsiniz.                                                                             
- Bir litre atık su 18 litre doğal kaynak suyunu bozmaktadır.                                                                      
- Doğayı kirletmez kaynak suyuna zarar vermezsiniz.                                                                         
- Kimyasallar ve ozon gibi koku vermez ve uçmaz.                                                                                                       
- İyonizer sistemi, sadece durulama suyunun iyonlaştırılması için dahi olsa, kalan iyonlar insana faydalı bakteri avcısıdır.
- Suda buharlaşıp yok olmaz. Sıcak havayı umursamaz. Sıcak havada hızla üreyen bakteri ve virüsleri daha çabuk öldürür.
- Damacana veya pet şişede yosunlanmayı önler raf ömrünü uzatır.