tel 0 216 540 10 73     mail bilgi@obus-target.com
twitter facebook header_sosyal1 Ziyaretçi Defteri
l Cihazımız Kum-Zeolit ve Cam Filtre

Cihazımız Kum-Zeolit ve Cam Filtre

CİHAZIMIZ KUM ZEOLİT CAM FİLTRE
Bu teklif ve önerileri, yüzen insanımızın temizlik kontrolünü yapamadığımız için, halka açık ticari ve site sakinlerinin paylaştığı yüzme havuzları sayın,idarecilerine özellikle vurguluyoruz. Tesisiniz halka açık, ancak kişilerin temizlik veya hastalık kontrolünü yapmanız mümkün değil. Az insan yüzdüğünde kendinizi rahat hissederken 500 kişi yüzdüğünde hangi kimyayı ne kadar atacağınızı şaşırıyorsunuz.  Teklifimizle bütün bu sıkıntılardan % 100 kurtulacağınızı garanti ediyoruz.
İki ayrı sistem önerimizdir. 
1-KLOR + İYON ( Tuzlu su içindir )
2-OKSİJEN+İYON.( Doğal su içindir)

Dikkat ederseniz iki ayrı sistemimizin ikisinde de, ilk vazifesi havuza giren kişi sayısını umursamadan bakterileri öldürüp yosun oluşmasını önleyen BAKIR İYONİZASYON vazgeçemediğimiz birinci müşterek seçenektir. NASA teknolojisidir. Amerika ve Avrupa'da havuzların %80 i bu teknolojiyi kullanmaktadır.
NASA’nın teknolojisi şimdi sizin emrinizde

İyonizasyon sistemi NASA için 1967 yılında uzay yolculuğu kapsamında özel olarak araştırılıp keşfedilmiş yüksek teknolojidir. Astronotların yolculuğunda kendi ürelerindeki mikropları öldürmek ve suyun arıtılmasını sağlamak için kullanılmıştır. Üç hafta için planlanan bu yolculukta da bu proje başarıyla kullanılmıştır. OBÜS TARGET. Bütün sistemleri için vazgeçilmez ana prensip olarak bunu benimsemiştir.


NEDEN?
Başlangıçta astronotların hizmetine sunulan, ayda mikropları öldürmek  için tasarlanan sistem, şimdi yaşadığımız gezegende vazifesini başarıyla yapmaktadır. BİLGİ İÇİN
 
Bu başarıya rağmen, bakterilerin son 50 yıl içinde geçirdiği evre iklim değişimi,yağan yağmurun kalitesi, kullandığımız kozmetiklerin havaya ve suya karışımı, evvela güney kutbunda şimdide kuzey kutbunda açılan dünyayı içine alacak büyüklükte yırtılmalar, artık yalnız başına İyonizerin baş edemediği yeni bakterilerin gelişmesine yardımcı olmuştur. Bu sebeple  başka kimyasallara veya sistemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

BU DURUMDA  İki ayrı sistem önerimizdir.
1-KLOR ARTI İYONİZER ( Tuzlu su içindir ) Havuz tonajına göre Titanyum ve bakır elektrodları vardır. Rafine kaya tuzu atılacaktır. Tuz titanyum elektrodlarla Na+Cl olur.Suya giren Cl  dezefeksiyon vazifesini yapar. Tekrar Tuz haline döner. BİLGİ İÇİN

2-OKSİJEN ARTI İYONİZER (Doğal su içindir) Havuz tonajına göre Titanyum ve bakır elektrodları vardır. Titanyum elektrodlar suyun oksijen ihtiyacını karşıladığı gibi kloraminlerin genini bozar ve bağlı klor oluşmasını önler. BİLGİ İÇİN

Dikkat ederseniz iki ayrı sistemimizin ikisinde de, ilk vazifesi havuza giren kişi sayısını umursamadan bakterileri öldürüp yosun oluşmasını önleyen, havuz suyuna verdiği bakır iyonlarıyla, filtrenin tutamadığı mikron küçüklüğündeki partikülleri üstüne çeken ve topaklama sağlayan BAKIR İYONİZASYON vaz geçemediğimiz birinci müşterek seçenektir. Amerika ve Avrupa'da havuzların %80 i bu NASA teknolojisini kullanmaktadır.
 
Yüzme Havuzunuzda kurulacak sistemde olması gerekenler:
- Sıcak, soğuk hava şartlarına göre istediğiniz gibi programlayabileceğiniz sistem.
- PH’ı devamlı kontrol ederek dengede tutan sistem.
- ORP Kontrolu ile klor seviyesini dengede tutan sistem.
- Su ısı kontrolu yapan sistem.
- Pompa sirkülasyona başladığı zaman çalışan sistem.
- Akış kontrol sistemi ile elektrod hücresi ile haberleşme. Pompa debisi düşünce çalışmayan sistem
- A DC  enerjinin voltaj ve akım kontrol sistemi.
- Yaz aylarında sıcaklık ve yüzücü yoğunluğuna göre şoklama sistemi.
- Kış aylarında suyu doğal halinde tutması için günlük çalışma sistemi.
- Üretim durumu.( akım geldi,üretim iyi,az,tuz bitti ) yazı ile veya led ışıkla ikaz sistemi.
- 60 tondan 3000 tona kadar havuz,SPA,ve sınırı olmayan göletler için uygulama.
 
Havuz Filtreniz için Cam ve faydaları  25 Kg Ambalajda: BİLGİ İÇİN
                                                                                    
- Kırma Cam, Amerika'da havuzlarda güvenlikle kullanılan filtre malzemesi olarak testten geçti. WQA dan NSF/ANSI 50 ve NSF/ANSI 61 malzeme güvenlik sertifikası ile ödüllendirildi.

- Toz şeker iriliğinde kırılmış geri dönüşümlü cam, havuzunuzun suyunda bakterileri Kum ve ZEOlite göre çok daha fazla yakalar, endüstriyel sistemlerde de kullanılan cam geri yıkama işleminde atık suda tasarruf sağlar ve çevreye zarar vermez.

- Kaplıcalarda, Doğal su havuzlarında ve Tuzlu su havuzlarında kullanıma uygundur. Kum ve ZEOlite göre daha az yer kaplar. Filtre üstünde daha çok su boşluğu kalır.

- İsterseniz, Cam filtre ye bir miktar aktif karbon ve 5-7 mm büyüklükte steril çakıl taşı ilave edebilirsiniz.

CAM FİLTRE SİSTEMİ ŞU ANDA KULLANDIĞINIZ FİLTRE İLE SORUNSUZ ÇALIŞIR.

ÜSTÜN TEMİZLİK ÖZELLİĞİ

Kum ve ZEOlite göre, daha temizleyici, daha hafif ağırlıkta, daha ince oluşu ile daha küçük partikülleri tutacağından, bakım zamanı kazandırır, ters yıkamada su kaybında en az %25 tasarruf sağlar ve daha önemlisi demir ve mangan negatif iyonlarını yakaladığı için suyun kalitesi artar. Cam filtre, kum ve ZEOlite göre daha saydam ve pürüzsüz olduğu için üstünde yosun tutmaz ve topaklaşıp katılaşmaz.

GÜVENLİ KULLANIM

Cam, Kum ve ZEOlite gibi, silika jel içermediği için çalışanların ve yüzenlerin akciğerine zarar vermez. %100 geri dönüşümlü olduğu için çevre dostudur. Cam şekilsiz ve büyük parçalardan küçük parçalara doğru mikron büyüklükte toz şekeri gibidir.

Dünyanın doğal kaynaklarını korumak, çevre bilinci taşıyan her ferdin ilk görevidir.OBÜS TARGET Cam filtre malzemesi % 100 atık malzemedir. Bunu ilk keşfeden biz olduğumuz için gurur duyuyoruz.

ÇEVRE DOSTU CAM FİLTRE
OBÜS TARGET’in cam su filtresini tercih etmeniz için sadece performansını anlatmak diğerleri ile kıyaslamaya yetmeyebilir. Gerçek yararlarını bir kenara bırakıp sadece  maliyet kıyaslaması yapalım. Kıyaslamada temel kum maliyeti € 50 olan sistem baz alımıştır.

Ürünler Fiyat Ömrü Değişim Ücreti 9 Yıllık Maliyet
Cam €  100,00 9 Yıl €          100,00 €          200,00
Kum €    50,00 2 Yıl €          225,00 €          675,00
Zeolite €    75,00 3 Yıl €          225,00 €          525,00

 

 - Cam filtre performansının ötesinde Tasarruf sağlar
 - 100  € lık alışa göre hesap yapılmıştır.
 - 100  € değişim ücreti alındı gibi düşünülmüştür.
 - Cam filtrede kullanım miktarı %50 daha azdır. 100 Kg kum konulan filtreye 50kg konulur. Hesaba dahil değildir. Size büyük tasarruf sağlayacaktır.
 - Kimyasal kullanımını azaltacaktır. Daha az ters yıkama yaparak su tasarrufu   sağlarsınız. Daha az suyu doğaya bıraktığınız için çevre dostu  olursunuz.
 Bu maliyetler tabloya yansıtılmamıştır.

ÜÇ FİLTRENİN PERFORMANS KARŞILAŞTIRMASI

Karakteristik Özellikleri Cam Zeolite Kum
Tuzlu suya uygundur * * *
Çevrecidir * * *
3 kat daha uzun ömürlüdür * * *
Mikron parçaları yakalar * * *
Daha az kimyasal kullanırsınız. * * *
Topaklanma ve ayrışma olasılığı azdır. * * *
Kendisi sterilizdir.  * * *
Kötü koku ve gazları giderir. * * *
Optik ve Biyolojik temiz ve berrak su sağlar. * * *
Alg ve yosunların büyümesini engeller. * * *
Toksik amonyağı tutar. * * *
Göz ve cilt tahrişini minimuma indirir. * * *
Kloramin oluşumunu engeller * * *
4 mikron üstü partikülleri filtreler * * *
İki kat daha fazla ağır metalleri tutar. * * *
Suda oluşan zararlı bileşikleri tutar. * * *
Bir tuz banyosu ile temizleme gerektirir. * * *
Geri yıkama için daha fazla su gerektirir. * * *
İkinci derecede kanserojendir. * * *
Solunum için zararlıdır. * * *
Filtre içinde bakteri yaşar. * * *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muhtelif yerli ve yabancı kaynaklardan derlenmiş önerilerdir. Doğruluğu denenmelidir. İstenmeyen sonuçlardan sorumlu değiliz.

Çevrenin korunması bilinciyle teknoloji geliştirip,bu teknolojiyi mümkün olduğunca çok kişinin paylaşmasını sağlamayı kendimize görev saydık. Ozon tabakasının güneyini ve kuzeyini parçalayan FCKW ve FKW gazları ile havuzlarda kullanılan kimyasalları cihazlarımızın çalıştığı her yerde minimize ettik.

Fabrikaların kullandığı üretim sularını, site sakinlerinin kullandığı suları, soğutma kulesi sularını, seralarda kullanılan suları iyileştirip tekrar kullandırmak için durmadan çalışıyoruz. Küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin dünya üzerinde yarattığı tahribatı önlemek için,hiçbir şey beklemeden, bildiklerimizi anlatmaya çalışmak öncelikli hedef ve mecburiyetimiz olduğuna inanıyoruz.

Her ürünümüzün vazgeçilmez adı Çevre Dostu Akıllı Sistemler’dir.


- Ozon tabakasını ve iklimleri korumak için mümkünse kimyasalları kullanmamak.
- Yenilikçi çevre dostu akıllı sistemler üreterek,çevremizi korumaya çalışmak.
- Yaşadığımız GEZEGENİ gelecek nesillere temiz teslim etmek  için çalışıyoruz